blog imieniem Jarosława i Lecha Kaczyńskich

Temat: Nowe połączenia miedzymiastowe i dalekobieżne
Szanowni Pasażerowie Przedsiębiorstwo PKS w Rybniku informuje, że od 1 marca 2006 r. uruchamia nową szybką linię Jastrzębie Zdrój - Kraków
przez Wodzisław Śląski - Rybnik - Żory.
Odjazdy autobusów odbywać się będą według podanego poniżej rozkładu:

Jastrzębie 4.15
Wodzisław 4.40 15.40
Rybnik Dw.PKS 5.00 16.00
Rybnik Dw. KM 5.05 16.05
Żory Dw. Aut. 5.25 16.35
Kraków 7.30 18.30

powrót

Kraków 10.00 19.00
Żory 12.05 21.05
Rybnik Dw.KM 12.25 21.25
Rybnik DW. PKS 12.30 21.30
Wodzisław 12.50 21.50
Jastrzębie 13.10

Cena biletu do Krakowa:
- z Wodzisławia i Jastrzębia - 22 zł (ulga studencka 16,50 zł)
- z Rybnika - 20 zł (ulga studencka 15 zł)
- z Żor - 18 zł (ulga studencka 13,50 zł)
Źródło: forum.infobus.pl/viewtopic.php?t=42



Temat: Rozkład PKS Rybnik (do Katowic)
Jako że większość z nas ma problemy z trafieniem na kurs rybnickich pekaesów, bo na rozkładach są wszystkie pekaesy - katowickie, cieszyńskie, rybnickie - podaję informację, którą otrzymałam od centrali PKS Rybnik.

z Żor do Katowic - 6:35, 8:25, 9:55, 12:55, 16:25, 17:55

z Katowic do Wodzisławia - 8:20, 12:00, 13:30, 15:30, 18:00, 19:00.

Pogrubione kursy oznaczają autobusy, które nie jadą przez Mikołów

Autobusy odjeżdżają z Żory Sąd i Żory PKS. W Katowicach - z dworca autobusowego (Empik).
Cena studenckiego: 4,50 zł

Informacja przydatna również z tego względu, że "w związku z niską frekwencją oraz brakiem kierowców zostały zawieszone niektóre kursy". Rozkład wyżej jest rozkładem aktualnym i obowiązującym obecnie.
Źródło: nazwa_imprezy.wirtualnezory.pl/forums/viewtopic.php?t=7645


Temat: Dojazd do Katowic - jak długo?
Cześć. Dojeżdżałam do Katowic na 1 i 2 roku studiów. Sporadycznie korzystałam także przez inne lata studiowania. Pragnę uświadomić, że drabas od września tego roku wprowadził dodatkowe kursy, a i sukcesywnie od wielu lat rozkład jazdy autobusów uległ rozszerzeniu. No sorry, ja co 20-30 minut mam teraz drabasa, a nie jak PKS Rybnik rozrzucone po całym dniu tylko 8 kursów - proszę, PKS Rybnik z Katowic dla zainteresowanych: 8:20, 10:10, 12:00, 13:30, 15:30, 17:20, 18:00, 19:00 - i amen, dla porównania drabas ma aż 27 kursów (!) w tym wprowadził 2 nocne po 22, gdy Rybnik wycofał swój kurs,

Powiem tylko jedno - jedyne co zauważyłam po wprowadzeniu promocji to... obniżenie ceny biletu. Komfort i ilość podróżnych się nie zmieniło. Jechałam już 4 razy o różnych porach i moje doświadczenia z drabasem nie uległy żadnej "złowieszczej" zmianie.

Drabas jest dla tych co w Katowicach bywają przez 2-3 dni w tygodniu, nie dla studenciaków całotygodniowych, bo wtedy jest nieopłacalny. Trzeba zdać sobie sprawę, że większość młodzieży dojeżdżającej to właśnie studenci stacjonarni i z tego co zauważyłam, nagle pekaeściaki nie przerzucili się na drabasa, są to małe wyjątki w postaci 2-5 osób, które mogły sobie pozwolić na zrezygnowanie z miesięcznego,

Odnośnie wyjazdu o 6:40 z Bajerówki - jechałam dzisiaj. Na przystanku ok. 14 osób, z czego 9 wolnych miejsc było (5 osób stało). Łącznie drabas nie był ani zapchany jak "puszka sardynek", a ja nie musiałam całować szyby, wbrew panującym opiniom. Jak dla mnie, było tak jak zawsze.

Zobaczymy, co przyniesie nowy dzień, bo z moich obserwacji jasno wynika, że w czwartki jakoś więcej ludzi jeździ i pekaesami, i drabasami.

PS Sorki, andrew, ale wydaje mi się, że nie znasz tematu z empirii tylko tak sobie gdybasz. Szczególnie, że było wyżej napisane o autobusie podstawianym o 6:45 (może jest ich więcej?), a z tego co dotąd jeździłam, to jechały same te duże, busików nie napotkałam (co w zeszłym roku o takich godzinach wyjazdu było normą).

PPS Danielo, PKS Cieszyn zawsze był drogi. Ja w Żorach do Katowic płaciłam od 5,50 - 8,60, a w Katowicach jakoś zawsze 5 zł normalny, bo ulgowy/studencki 5,70 zł.
Źródło: nazwa_imprezy.wirtualnezory.pl/forums/viewtopic.php?t=6614


Temat: Club DNA oraz Wirtualne Żory
Witajcie ...

Mam dla wszystkich mieszkancow dobra wiadomosc otoz zalatwilismy wspolprace z tym wlasnie clubem czyli D.N.A w Rybniku Niewiadom. Co Tydzien dla wszystkich mieszkancow Żor i okolic dostepne bedzie po 8siem 2dwojnych wejsciowek na impreze !

Wiec wchodzicie za free i co najwazniejsze jedziecie rowniez za free gdyz zostala uruchomiona specialna linia autobusow pod sam i z clubu dokladny rozklad

1 Zory Bajerówka 20:30
2 Żory Zajezdnia 20:32
3 Zory Wodzisławska 20:35
4 Żory Adria 20:37
5 Zory A1.Zjednoczonej Europy 20:41
6 Zory Os. Korfrantego 20:43
7 Zory Biskupa 20:45
8 Zory Dw KM 20:47
9 Rybnicka Klapczyka 20:49
10 Rybnicka Cmentarz 20:51
11 Rybnicka Wygoda 20:53
12 Rowien Szkoła 20:55
13 Rybnik Gortatowice Lotnisko 20:57
14 Rybnik Gotartowice 20:59
15 Rybnik Ligocka Kuźnia 21:01
16 R-k Ligota Kaplica 21:03
17 R-k Meksyk Kamyczek 21:07
18 R-k PKS Parking 21:09
19 R- k Smolna Merkpol/(Biedronka) 21:12
20 R-k Zamysłów 21:14
21 Niedobczyce Skrzyżowanie 21:16
22 Niedobczyce Karolinka 21:18
23 Niedobczyce Szkoła 21:20
24 Niedobczyce PKP 21:22

DŁUGOŚĆ TRASY 26km
Powrót o 3:40

Jeszcze raz wszystkich zachecam i zapraszam !

www.wirtualnezory.pl dzial konkursy ! tam wejsciowki

www.club-dna.pl strona clubu

www.dj4dj.net to dzieki im macie wejsciowki ( W dziale Clubu D.N.A dostepne sa fotki z naszych imprez w temacie galeria zdjec naprawde warto )

Pozdrawiam

[ Add: 18-07-2005, 20:52 ]
Uwaga ... Jak narazie wirtualne zory zaprzestaly prowadzenia konkursu tz. rozdawania wejsciowek na te imprezy ... dlatego jezeli jestescie zainteresowani dostaniem takowej wejsciowki prosze wysylac wiadomosci m@ilem kozaczov@op.pl lub na gg 1633170 Pozdrawiam
Źródło: nazwa_imprezy.wirtualnezory.pl/forums/viewtopic.php?t=1032


Temat: [Śląsk] Inwestycje kolejowe
Renesans kolei?
2008-04-18

Prace na wiaduktach kolejowych, na które pomstują rybniccy kierowcy, są częścią wielkiego programu inwestycyjnego PKP. Szykują się kolejne remonty.


Ostatnie 2 dekady to na Śląsku czas zastoju w inwestycjach na kolei. Sposobem PKP na rozwiązanie problemu było... wprowadzanie nieustannych ograniczeń prędkości na wyeksploatowanych torowiskach. Efektem braku remontów szlaków kolejowych była kiepska oferta rozkładowa PKP, co z kolei zniechęcało podróżnych do korzystania z kolei i tak wkoło Macieju...

W ostatnich miesiącach sprawy nabrały jednak nieoczekiwanego biegu. A to wszystko dzięki inwestycjom PKP związanym z organizacją Euro 2012. PKP chce gruntownie zmodernizować linię Wrocław - Kraków na odcinku z Wrocław-Opole-Gliwice-Zabrze. W tym czasie część kursów pociągów, zwłaszcza towarowych, kierowanych będzie tranzytem przez Rybnik. - Podstawowym powodem remontów w węźle rybnickim jest zły stan infrastruktury. Nie ukrywamy jednak, że inwestycje związane z Euro 2012 miały wpływ na termin rozpoczęcia prac – powiedział nam Edward Wachtarczyk z Zakładu Linii Kolejowych w Gliwicach.

I tak, od kilku tygodni prace w rejonie Rybnika idą pełną parą. Najbardziej zaawansowana jest modernizacja linii Rybnik - Sumina - (Kędzierzyn Koźle). Między Rybnikiem a Suminą wymieniona zostanie cała infrastruktura podtorza i torów, a także wszystkich wiaduktów i mostów. Wymieniona również będzie sieć trakcyjna i niektóre konstrukcje wsporcze. Po remoncie prędkość pociągów na tym odcinku zwiększy się z 30 km/h do 120 km/h! Zakończenie prac na wiadukcie nad ul. Zebrzydowicką planuje się na sierpień tego roku, a nad ul. Buhla już wkrótce.

W celu skrócenia czasu jazdy na linii Rybnik-Katowice, poza remontem wiaduktu nad ulicą Mikołowską, przewidywany jest III etap prac, tym razem między Łaziskami Bradą a Mikołowem Jamną. W tym czasie pociągi będą musiały jeździć objazdami przez Tychy, tak jak w zeszłym roku. Ten remont ma skrócić czas przejazdu między Rybnikiem a Katowicami o kolejne kilkanaście minut.

W ramach „udrożnienia linii kolejowych” prowadzone są również prace modernizacyjne na linii Rybnik Towarowy – Wodzisław Śl. Już w zeszłym roku wymieniono nawierzchnię toru nr 2 na odcinku Radlin Obszary – Rybnik Towarowy. Do końca roku zostanie wymieniona całkowicie nawierzchnia toru nr 1 na całej długości linii, wymiana rozjazdów i modernizacja urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Tym samym od nowego rozkładu jazdy pociągów (grudzień 2008) ulegnie skróceniu czas przejazdu pociągów między Rybnikiem a Wodzisławiem.



Obecnie nad ulicą Mikołowską w Rybniku Paruszowcu wymieniana jest konstrukcja wiaduktu kolejowego. Powstanie tam efektowny wiadukt tzw. „Łuk Langera”. Prace z zamknięciem drogi potrwają do końca sierpnia, natomiast całkowite zakończenie prac przy wiadukcie planowane jest na koniec bieżącego roku.

W 2009 roku planowana jest przebudowa wiaduktu w km 37.365 (żółty wiadukt za przystankiem Rybnik Paruszowiec). Inwestycja potrwa około 1 roku i na ten czas zostanie całkowicie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Rybnik – Leszczyny. Przewóz pasażerów na tym odcinku odbywać się będzie autobusową komunikacją zastępczą, część pociągów pojedzie drogą okrężną. Tym samym na PKP PLK mści się nieprzemyślana decyzja, jaką było zamknięcie kilka lat temu linii Żory-Orzesze (pociągi objazdowe mogłyby jeździć właśnie tamtędy).

Czy wszystkie planowane remonty zakończą się w terminie? Przekonamy się już wkrótce, bo z powodu organizacji w Polsce Euro 2012 wykonawcy inwestycji zobowiązani zostali do bardzo krótkich terminów realizacji zleconych zadań.

AP

Źródło: forum.gkw24.pl/viewtopic.php?t=1140